Dzień Żołnierzy Wyklętych.

2 marca 2015, uczniowie naszgo Gimnazjum brali udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Odbyła się ona w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Gimnazjaliści wszystkich szkół powiatu obejrzeli koncert pt."Młodzież pamięta, kto za Ojczyznę krwawił". W trakcie występów nagrodzono laureatów konkursu historycznego i plastycznego na temat Żołnierzy Niezłomnych. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Dominik Zwierniak oraz Olga Majewska. Podczas spotkania prowadzono również kwestę na rzecz budowy polskiej szkoły w Łaniowcach na Ukrainie.

Dyskoteka walentynkowa

W dniu 14 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa. Trwała ona od godz 17 do 20.30. Zorganizował ja Samorząd Uczniowski z pomocą Pani Ewy Trojak. Wszyscy się bardzo dobrze bawiliśmy. Dziękujemy za dobrą zabawę i czekamy na kolejną

Bal Półmetkowy klas drugich

W dniu 12.01 w naszej szkole odbył się Bal Półmetkowy klas drugich. Odswiętnie ubrani, nasi koledzy i koleżanki, świętowali swój "połmetek" w gimnazjum. Wspaniałe dekoracje, muzyka i catering sprawiły, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci, co jest zasługą nauczycieli oraz rodziców, którzy zorganizowali ten bal. Miejmy nadzieję, iż za rok bal będzie równie udany.

Jasełka

19 grudnia uczniowie wszystkich klas, przy dźwiękach kolęd wykonywanych przez szkolny zespół muzyczny obejrzeli Jasełka, następnie pani dyrektor złożyła piękne, świąteczne życzenia, za co bardzo dziękujemy. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt

„Jak reagować na przemoc?”

Szkolny konkurs „Jak reagować na przemoc?” spotkał się z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły. Do komisji konkursowej napłynęło dużo ciekawych prac. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i kreatywność!

Spotkanie z policjantem

10 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się o naszych prawach i obowiązkach, a także czego nie wolno nam robić i co nam grozi za poszczególne wykroczenia. Policjant odpowiedział na dręczące nas pytania, zaspokajając naszą ciekawość

"Mikołajkowa Liga Szachowa"

W dniu 8 grudnia odbyła się "Mikołajkowa Liga Szachowa". W rozgrywkach wzięło udział 45 uczniów z bocheńskich Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum nr 1 i 2 w Bochni, a także z Gimnazjum w Proszówkach i Stanisławicach. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. W kategorii gimnazja nasi uczniowie zajęli :

„Co nam daje wolontariat?”

W ramach projektu „Co nam daje wolontariat?” młodzież naszego gimnazjum w listopadzie i grudniu przeprowadza kwestę na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Krakowie. Za datki do puszek uczniowie rozdają ciasteczka domowej roboty. Gimnazjalistów wspierają także bocheńscy harcerze z 41 drużyny „Cichociemni

Spotkanie z Misjonarką z Boliwii

W dniu 27 listopada (czwartek) o godz. 13:30 w sali 16 odbło się spotkanie z Misjonarką z Boliwii.

Święto Niepodległości

7 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła ją uroczysta przemowa pani dyrektor, a później uczniowie gimnazjum poprowadzili część artystyczną. Piękne wiersze i piosenki patriotyczne przypomniały nam burzliwą historię naszej ojczyzny. Dziękujemy uczniom, którzy pod kierunkiem nauczycielek p. S. Waśniowskiej, A Mordarskiej, B. Sroki-Barbach, M.Brachuc przygotowali tą piękną uroczystości.

Halloween

Dnia 28 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące Halloween. Uczniowie z różnych klas wykonali zadania w języku angielskim i niemieckim przygotowane przez organizatorów. Celem spotkania była oczywiście kreatywna nauka języków obcych. Było strasznie :P i bardzo wesoło. Efekty wspólnej pracy oceńcie sami. Film zamieszczono na szkolnym facebooku

"Atrakcje bocheńskiego rynku- Gra miejska"

W ubiegłym tygodniu na bocheńskim rynku miały miejsce niezwykłe lekcje języka niemieckiego. Cykl lekcji otwartych dla klas trzecich pt. "Atrakcje bocheńskiego rynku- Gra miejska" był sposobem nie tylko na kreatywną naukę języka obcego, lecz także miał na celu zapoznanie uczniów z zabytkami i ciekawostkami naszego miasta. Uczniowie rozwiązywali w grupach zadania w języku niemieckim, wśród których znalazły się m.in pytania dotyczące pomnika Kazimierza Wielkiego, Muzeum St. Fischera, dawnych szybów solnych oraz tego, jak młodzi ludzie wyobrażają sobie rynek za sto lat . Arkusz pytań zawierał także zadania z przymrużeniem oka typu: policz drzewa wokół bocheńskiego rynku czy też zrób selfie z Królem Kazimierzem. Uczestnikom nie były straszne mgły i panujące zimno. Z wielkim entuzjazmem przyjęli pomysł na lekcje w terenie i czekają na ciąg dalszy nietypowych lekcji - organizator akcji p. mgr Joanna Trześniowska

Spektakl „Nie daj się zwyciężyć złu"

W dniu 31.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt.: „Nie daj się zwyciężyć złu", przygotowanym przez kółko teatralne oraz muzyczne pod kierunkiem mgr Agnieszki Kaźmirek i mgr Marty Brachuc. Inscenizacja odbyła się w czasie nieprzypadkowym, gdyż właśnie 19 października 1984 r. mija 30 lat od męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Była to niezwykle wzruszająca lekcja historii opowiadająca o jego życia, młodości i pracy duchownej w trudnych czasach. Życie oraz patriotyzm księdza powinny być wzorem do naśladowania dla każdego człowieka.

Spotkanie z podróżnikiem

15 października odbyło się spotkanie z podróżnikiem na temat: "Cechy kulturowe Bliskiego Wschodu". Organizator opowiadał o Izraelu i Palestynie. Uświadomił nam jak poważne są konflikty zbrojne w tamtych regionach. Dowiedzieliśmy się wielu nowych i ciekawych informacji. To była dla nas niezwykle przydatna lekcja geografii.

Dyskoteka szkolna

16 października uczniowie bawili się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Klub Pickwicka. DJem był absolwent naszego gimnazjum. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Już nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej zabawy.

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. klasy 2 i 3 miały w tym dniu wolne. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym obejrzeli film, przygotowany przez trzecioklasistów. Można go zobaczyć na naszym facebooku.

75 rocznica utworzenia Państwa Podziemnego

W dniu 26 września 2014 roku o godzinie 14:00 w Oratorium odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę utworzenia Państwa Podziemnego. Młodzież naszego gimnazjum przedstawiała dzieje państwa polskiego oraz żołnierzy podczas II wojny światowej. Po zakończeniu akademii wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz, aby oddać hołd poległym bohaterom.

Małopolska Noc Naukowców

W dniu 26 września 2014 roku członkowie Klubu Pickwicka wraz z opiekunami uczstniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców. Pierwsza grupa wybrała się na UJ, a druga na AGH, gdzie czekało wiele atrakcji, ciekawych dowiadczeń naukowych. Mądrzejsi i zadowoleni wrócili o 22:00.

Małopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców "Mini - Champions League 2014"

25.09.2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w turnieju Małopolskiej Halowej Piłki Nożnej. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z trzech powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, proszowickiego.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bochni zdobyli wszystkie najwyższe trofea tj: Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy, Puchar Starosty Powiatu Brzesko – Andrzeja Potępy, Puchar Wójta Gminy Dębno- Grzegorza Bracha i Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej- Bogusławy Faron
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Stokłosę
Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Leśniak
Skład zwycięskiskiej drużyny: Gimnazjum Bochnia nr 1- FC Barcelona: Dawid Stokłosa, Michał Bieżychudek, Jakub Polański, Jakub Leśniak, Konrad Bilski, Dominik Majcher (trener: Piotr Bednarek).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akademii inaugurującej nowy rok szkolny 2014/2015